ПРЕПАРАТИ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ

Сердосан (10 мл)

Одиниця виміру: Фл. 10 мл.
Ціна: 13.00 Грн
Виробник: IBM

Сердосан (10мл)

Вакцина асоційована концентрована інактивована проти колібактеріозу, набрякової хвороби, пастерельозу, сальмонельозу і анаеробної ентеротоксемії свиней “СЕРДОСАН”.

Склад

Суміш антигенів відселекціонованих інактивованих епізоотичних штамів відповідних мікроорганізмів в оптимальних співвідношеннях, адаптогенів та імуномодулюючих засобів природного походження.

В 1 см3 вакцини концентрація мікробних клітин:

S. cholerae suis 2*109
E.coli 2*109
P.multocida 3*109
Cl.perfringens тип C 2*109
Cl.perfringens тип А 1*109

Співвідношення допоміжних речовин, які входять до складу вакцини: ад'ювант (алюмінію гідроксид) складає 12,0±2,0 %; консерванти: формальдегід – 0,025-0,3 % і брильянтовий зелений – 0,005 %; імуномодулюючий засіб - 10±1,0 %.

Фармацевтична форма

Прозора рідина зеленуватого кольору з блакитно-сірим осадом, який при струшуванні розбивається, у рівномірно стійку суспензію. Осад складає 25-30 % загального вмісту флакона.

Імунобіологічні властивості

Вакцина містить суміш бактеріальних антигенів і анатоксинів збудників найпоширеніших хвороб свиней, завдяки чому в організмі щеплених тварин формується антибактеріальний і антитоксичний імунітет одночасно проти колібактеріозу, набрякової хвороби, пастерельозу, сальмонельозу і анаеробної ентеротоксемії свиней. Наявність у вакцині імуномоделюючих засобів сприяють активації синтезу антитіл та зменшують негативний вплив препарату на щеплений організм. Завдяки цьому вакцину дозволяється застосовувати навіть ослабленим і хворим тваринам з лікувальною метою.

Вид тварин. Свині.

Показання до застосування

Для профілактичного щеплення свиней. Щепленню підлягає все поголів¢я, виходячи з епізоотичної ситуації. Щеплення поросних свиноматок сприяє запобіганню абортів, мертвонароджень, агалактії та захворюванню поросят раннього віку. Поросят, одержаних від свиноматок щеплених вакциною “СЕРДОСАН”, вакцинують з 10-15 денного віку.

Протипоказання. Відсутні.

Застереження при застосуванні

Перед використанням флакони з вакциною переглядають, струшують, підігрівають у теплій воді до температури 36-38 0С. Застосування вакцини із профілактичною метою дозволяється не раніше як через 2 неділі після щеплень іншими вакцинами та дегельмінтизацій. При застосуванні вакцини з лікувальною метою друге щеплення здійснюють через 5-7 діб після першого, а третє – через 7-10 діб після другого щеплення. В таких випадках дозволяється одночасно з вакциною застосовувати антибактеріальні препарати з врахуванням чутливості до них збудників хвороб. Щеплення тварин здійснюють з дотриманням правил асептики і антисептики. При недостатньому струшуванні флаконів, при застосуванні вакцини в охолодженому стані у щеплених тварин може виникнути місцева реакція з утворенням “стерильних” абсцесів.

Взаємодія з іншими засобами та інші форми взаємодії

Виходячи з епізоотичної ситуації дозволяється щепити свиней одночасно вакциною “СЕРДОСАН” та вакциною проти бешихи.

Особливі вказівки під час вагітності і лактації

Поросних свиноматок щеплюють за 30 і 15 днів до опоросу. Виходячи з епізоотичної ситуації дозволяється щепити одночасно підсисних свиноматок і поросят-сисунів.

Спосіб застосування та дози

Вакцину вводять внутрішньом`язово або підшкірно в ділянці шиї чи внутрішньої поверхні стегна, використовуючи стерильну голку для кожної тварини.

Вакцину застосовують у дозах відповідно до віку тварин та в залежності від епізоотичного стану господарства. Щеплюють тварин двічі з інтервалом 2 тижні, а ревакцинацію здійснюють через 5-6 місяців одноразовим щепленням. При складній епізоотичній ситуації ревакцинувати тварин можна

через 3-4 місяці.Вакцину застосовують у таких дозах:

Видтавіктварин Дози, см3
Вакцинація Ревакцинація
І ІІ
Свиноматки перед заплідненням 5,0 10,0 10,0
Свиноматки за 30 і 15 днів до опоросу 5,0 10,0 10,0
Поросята віком 10-30 днів 1,0 2,0 3,0
Поросята віком 1-2 міс 2,0 3,0 5,0
Поросята віком 2-4 міс. 3,0 3,0 5,0
Поросята старші 4 міс. 3,0 5,0 5,0

Напружений імунітет у щеплених тварин з`являється через 2 тижні після другого щеплення і триває 6 місяців. Вираженість та тривалість імунітету залежать від фізіологічного стану щеплених тварин.

Побічні ефекти

Після щеплення впродовж 3-5 діб у окремих тварин може підвищуватись температура тіла на     0,5–1°С та з¢являтися місцева реакція на введення вакцини у вигляді незначних набряків з підвищенням температури, які зникають впродовж 5-7 діб без надання лікарської допомоги.

Період виведення (каренції). 7-10 діб.

Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, котрі застосовують. Відсутні.

Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним ВІП, способи його знешкодження і утилізації. Залишок невикористаної вакцини у флаконі знешкоджують кип¢ятінням 60 хвилин, або додаванням до неї одного з 5 %-вих розчинів формаліну, фенолу або натрію гідроксиду у співвідношенні 1:1 з витримкою 2 години.

Термін придатності. 18 місяців.

Умови зберігання і транспортування. При температурі від 4 до 8 0С, у темному сухому приміщенні. Не заморожувати. Зберігати у недоступному для дітей місці. Вакцина повинна бути використаною в день відкриття флакону. Транспортують всіма видами транспорту у відповідності до вимог ГОСТ 17768 та “Правил транспортування та зберігання ветеринарних препаратів, субстанцій, готових кормів, кормових добавок та засобів ветеринарної медицини у ветеринарних аптеках, їх структурних підрозділах, на базах, складах тощо», затверджених наказом Державного департаменту ветеринарної медицини України за № 44 від 13.08.2002 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України за № 719/7007 від 30.08.2002 року.

Упаковка. Герметично закупорені скляні флакони ємністю 10 см3, 20 см3, 50 см3, 100 см3, 200 см3.

Правила відпуску. За рецептом.

Назва, місцезнаходження і місце здійснення діяльності власника реєстраційного посвівідчення. Інститут ветеринарної медицини УААН, 03151, м. Київ, вул. Донецька, 30,

Додаткова інформація. Якщо препарат не відповідає вимогам листівки-вкладки або виникли ускладнення, застосування цієї серії негайно припиняють і повідомляють Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) та постачальника (виробника). Одночасно з посланцем у ДНКІБШМ направляють, відповідно до “Вказівки про порядок пред’явлення рекламацій на біологічні препарати, що призначені для застосування у ветеринарній медицині” від 03.06.98 № 2 три нерозкриті флакони цієї серії препарату за адресою 03151, м. Київ, вул. Донецька, 30, ДНКІБШМ.